Osiągnięcia

OSIĄGNIĘCIA       Ostatnie dwie dekady XX wieku, to nieprzerwane pasmo sukcesów młodych zawodników Klubu Szachowego „Stilon”. Trudno zliczyć wszystkie medale i tytuły, jakie stały się ich udziałem. 

Koniec lat 70 i początek 80-tych, to okres wytężonej pracy i przecierania szlaków, w drodze na szachowy Olimp. Do kadry narodowej juniorów trafia rodzeństwo Beata i Jerzy Ziętkowie, Robert Wilczewski, a w nieco późniejszym okresie Andrzejowie - Kuryło i Modzelan. Wymienieni, tworzą zespół - który z powodzeniem występuje w rozgrywkach II ligi szachowej.

 W 1983 roku w gorzowskim Liceum Ogólnokształcącym nr 2, przy ul. Przemysłowej, podejmuje naukę Izabela Łaszewska, pochodząca z Wałcza.   Dziewczyna bez problemów kończy szkołę, zdaje maturę, dostaje się na studia - a po drodze w 1986 r., zdobywa tytuł mistrzyni Polski do lat 20. Rok później podobnej sztuki w gronie 18-latek dokonuje Beata Ziętek, triumfując w Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży. Historyczne wydarzenia mają miejsce w roku 1990 w Bydgoszczy. Na odbywających się tam Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, nasz zespół w gronie 36 drużyn uplasował się na IX pozycji, co oznaczało wywalczenie awansu do I ligi. Jeszcze lepiej wypadli młodzi gorzowianie w roku następnym w Toruniu, kiedy to udanie finiszując, zajęli V lokatę w kraju.

 Na osiągnięty wynik zapracowali: Szymon Żok, Daniel Paczkowski, Daniel Pyra, Olaf Michalski, Robert Karanowski, Dorota Rusak, Agnieszka Kaźmierczak i Justyna Bocheńska. Opiekę trenerską sprawowali Lech Jakubowski i Andrzej Modzelan, a w przygotowaniach gorzowskiej ekipy do zawodów udział brali Bogdan Lotko i Jan Przewoźnik. W zmaganiach indywidualnych, w 1992 roku w Białej Podlaskiej, Dorota Rusak zdobywa srebrny medal mistrzostw Polski juniorek do lat 16 - co daje jej możliwość startu w mistrzostwach Europy juniorów na Słowacji, gdzie plasuje się na XV-XX miejscu.18


Lata 1993-95 nie przynoszą spektakularnych sukcesów. W rozgrywkach drużynowych - na skutek ukończenia wieku juniora przez kilku czołowych zawodników - gorzowianie toczą rywalizację na II-ligowym poziomie. Indywidualnie plasujemy się poza czołową dziesiątką mistrzostw kraju. Nie jest to jednak czas zmarnowany. Niezbędnego doświadczenia nabywają młodzi uczniowie z SP-13 i już wkrótce będzie o nich bardzo głośnio.

Sygnał do ofensywy nadchodzi z Kalisza, gdzie w 1995r. drużyna „Stilonu” ponownie wywalczyła awans do I-ligi. W tym samym roku startująca w mistrzostwach Polski w szachach szybkich (do 14 lat) Małgorzata Głazik zdobyła pierwszy złoty medal w historii tej dyscypliny w Gorzowie i zakwalifikowała się do reprezentacji kraju na mistrzostwa świata we Francji, w których zajęła IX miejsce.19 Rok później, podczas Drużynowych Mistrzostw Polski juniorów w Żaganiu, zawodnicy KSz „Stilon” zdobywają upragniony, brązowy medal. Stanowi on rodzaj nagrody za długoletnią pracę szkoleniową i jest wynikiem zaangażowania wielu ludzi gorzowskiego środowiska szachowego. Kolejne lata i kolejne medale - zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej.

Z rozegranych w lutym 1997 roku mistrzostwach kraju do lat 16, srebrny medal przywozi - czyniąca stałe postępy Małgosia - co uprawnia ją do startu w mistrzostwach Europy w Tallinie, gdzie plasuje się w środku stawki zawodniczek. W zmaganiach drużynowych zespół juniorów „Stilonu” kończy co prawda rywalizację w I lidze na IV pozycji , jednakże grając podobnym składem w mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych, zdobywa jako SP-13 brązowe medale.

Wszystkie te osiągnięcia nie mogły pozostać nie zauważone przez władze administracyjne Gorzowa. W uznaniu zasług i w nagrodę za godne reprezentowanie naszego miasta na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych, Prezydent - Henryk Maciej Woźniak - ufundował trojgu młodym szachistom „Stilonu” stypendia sportowe. Wyróżnienia otrzymali: Małgorzata Głazik, Przemysław Liwak i Joanna Wilmińska.

W 1998 roku gorzowianie ponownie sięgają po III miejsce i brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski juniorów w Rowach.

W tym samym czasie akces gry w KSz „Stilon” wyraża najzdolniejsza szachistka młodego pokolenia w naszym kraju, 16-letnia warszawianka - Iweta Radziewicz. Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, Europy i świata juniorów - znajduje w naszym klubie oparcie finansowe i fachową opiekę szkoleniową. Procentuje to zdobyciem w 1999 r. mistrzostwa Polski kobiet, co w wieku 18-lat jest osiągnięciem rzadko spotykanym.

Tego samego roku, w gronie juniorów, Przemysław Liwak zostaje srebrnym medalistą w krajowym championacie w kategorii chłopców 18-letnich, a Natalia Maszota wśród dziewcząt do lat 14 i uzyskują prawo reprezentowania barw narodowych na wrześniowych mistrzostwach Europy w Grecji.

W moim odczuciu jednakże, nie mniej ważnym osiągnięciem jest udział 17 juniorów KSz „Stilon” w finałowych rozgrywkach mistrzostw Polski juniorów `99 - w różnych kategoriach wiekowych. Tak licznej ekipy, która wywalczyła awans do grona najlepszych, nie posiadał żaden szachowy ośrodek w naszym kraju. Ci młodzi ludzie, oprócz sukcesów sportowych, są znakomitymi uczniami - zatem przykładem na godzenie nauki z zainteresowaniami pozalekcyjnymi i pozaszkolnymi. Niektórzy z nich otrzymują nawet prezydenckie stypendia naukowe: Jakub Przewoźnik, Mateusz Bronowicki, Maciej Rutkowski, Tomasz Jarlaczyk

Sukcesy sportowe osiągane przez zawodników Klubu Szachowego "Stilon" w ostatnich 5 latach.

Wyniki seniorów:

2003r. - Ekstraliga - 10 miejsce i spadek do I Ligi

2004r. - I Liga - 2 miejsce i powrót do Ekstraligi

2005r. - Ekstraliga - 8 miejsce

2006r. - Ekstraliga - 7 miejsce

2007r. - Ekstraliga - 9 miejsce i spadek do I Ligi

Ligowe wyniki juniorów:

2003r. - I Liga ( najwyższa klasa rozgrywkowa) - 8 miejsce

2004r. - I Liga - 3 miejsce i brązowy medal

2005r. - I Liga  - 5 miejsce

2006r. - I Liga  - 1 miejsce i złoty medal

2007r. - I Liga  - 2 miejsce i srebrny medal

    Młodzież n/klubu odniosła w ostatnim okresie również szereg innych sukcesów drużynowych i indywidualnych. Uczniowie Gimnazjum i SP 13 uzyskali  3 złote, 2 srebrne i brązowy medal w Mistrzostwach Polski szkół podstawowych i indywidualnych.

    Do największych sukcesów juniorów należą zaś osiągnięcia Kamila Draguna (2 srebrne i 1 brązowy medal w MP do lat 10 i 12 oraz 8 i 6 miejsca w Mistrzostwach Europy do lat 12), Sary Kowalskiej (srebrny medal w MP do lat 12), Mateusza Bronowickiego (brązowy medal w MP do lat 14), Kamila Klima (brązowy medal w MP do lat 16). Wiele medali zdobyto również w MP w szachach szybkich (Maciej Rutkowski - II miejsce w MP do lat 18, Maria Demidowicz i Kamil Klim - II miejsca w MP do lat 16, Kamil Dragun - trzykrotnie I miejsca do lat 10 i 12.)

    Wysoką pozycję naszego klubu potwierdzają punkty, zdobyte w Ogólnopolskiej Klasyfikacji Sportowej Dzieci i Młodzieży (2003 i 2004 - po 52 punkty, 2005 - 81 punktów i II miejsce w kraju, 2006 - 41 punktów, 2007 - 66 punktów.)

2008

                    Rok 2008 był ponownie niezwykle pomyślny dla gorzowskiego środowiska szachowego i to zarówno pod względem organizacyjnym, jak również sportowym. Przeprowadzono szereg imprez tak o zasięgu regionalnym jak ogólnopolskim i Międzynarodowym (m.in. Ogólnopolskie Turnieje Szachowe w Gorzowie Wlkp., Barlinku i innych miejscowościach, ale przede wszystkim Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów – Ekstraliga i I Liga Juniorów w Gorzowie Wlkp. (ok. 180 osób).

W minionym roku osiągnęliśmy w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży pod szyldem KSz „STILON” Gorzów65 pkt.;

Oprócz tego zawodnicy Klubu Szachowego „STILON” Gorzów Wlkp. reprezentowali barwy narodowe podczas MEJ w Herceg Novi (Czarnogóra), wrzesień 2008:

v  Kamil Dragun (grupa chłopców do lat 14) – VII miejsce;

v  Kamila Wiśniowska (grupa dziewcząt do lat 14) XIII miejsce

v  Maria Demidowicz (grupa dziewcząt do lat 18) – VII miejsce.

(w każdej z grup startowało 70-90 zawodników i zawodniczek)

 

Ponadto, zawodnicy Klubu Szachowego „STILON” wywalczyli pierwsze miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, przeprowadzonych w Gorzowie Wlkp.

 

Należy również wspomnieć, że w roku bieżącym otworzono - w centrum miasta Gorzowa Wlkp. - lokal Klubu Szachowego ‘STILON”, przy ul. Chrobrego 28 (120 m. kw.), gdzie odbywa się szereg imprez dla dzieci i młodzieży.

 

2009

 

Rok 2009 był zupełnie wyjątkowy jeśli chodzi o sukcesy i to zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym

 

Najważniejsze Sukcesy sportowe:

 

v  I miejsce Kamila Draguna w Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 14 (wrzesień, Włochy)

v  II miejsce Kamila Draguna w Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 14 (listopad, Turcja)

v  III miejsce Kacpra Pioruna w Mistrzostwach Świata juniorów do lat 18 (listopad, Turcja)

v  I miejsce Kacpra Pioruna w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów w solvingu (rozwiązywanie zadań szachowych) – maj, Serock

v  I miejsce Kacpra Pioruna w Drużynowych Mistrzostwach Świata w solvingu (październik, Brazylia)

v  II miejsce Kamila Draguna w OOM (maj, Sielpia)

v  II miejsce Kamila Klima w MPJ do lat 18 (marzec, Chotowa)

v  I miejsce drużyny KSz „STILON” w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów (lipiec, Chotowa)

v  I miejsce drużyny KSz „STILON” w Międzynarodowym Turnieju Mistrzów Krajów Nadbałtyckich – „Gwiazdy Morza Bałtyckiego” – październik, Estonia

v  I miejsce w I lidze seniorów drużyny KSz „STILON” Gorzów WLkp. i awans do Ekstraklasy szachowej

v  V miejsce Beaty Kądziołki w MP Kobiet i VIII miejsce Kacpra Pioruna w MP Mężczyzn

v  Zdobycie prez KSz STILON 108 punktów w ogólnopolski współzawodnictwie sportowym młodzieży – II miejsce w kraju!

 

Sukcesy organizacyjne:

 

v  Zorganizowanie Ogólnopolskiej akcji „Wakacje z Szachami” – sierpień, Długie

v  Zorganizowanie Festiwalu V Lubuska Wiosna Szachowa – Gorzów Wlkp.

v  Cykl imprez Grand Prix Gorzowa Wlkp. (4 imprezy w miesiącu)

 

 

2010

 

Rok 2010 był rokiem bardzo udanym i pod pewnymi względami zupełnie wyjątkowy jeśli chodzi o sukcesy i to zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym.

 

Najważniejsze Sukcesy sportowe:

 

v  I miejsce i złoty medal Kamila Draguna w Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 16 (październik, Halkidiki - Grecja), XXI m-ce Klaudii Wiśniowskiej do lat 16 i 47 Filipa Delekty do lat 12 w tych samych zawodach;

v  I miejsce Kacpra Pioruna w Drużynowych Mistrzostwach Świata w solvingu (rozwiązywanie zadań szachowych) – 19/20 październik, Grecja i IX miejsce w zawodach indywidualnych;

v  II miejsce Kamila Draguna w MPJ do lat 16 (marzec, Karpacz);

v  III miejsce Klaudii Wiśniowskiej w MPJ do lat 16 (marzec, Karpacz);

v  I miejsce drużyny SP 13 w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkol Podstawowych (maj, Karpacz);

v  8 miejsce drużyny KSz „STILON” w Międzynarodowym Turnieju Juniorów, Memoriał Dworkowicza” w Moskwie – lipiec, Rosja;

v  V miejsce KSz Stilon Gorzów Wlkp. w Ekstralidze szachowej;

v  VI miejsce Beaty Kądziołki w MP Kobiet, V miejsce Michała Krasenkowa, XI Kacpra Pioruna, XIII Macieja Rutkowskiego i XXVII Kamila Draguna w MP Mężczyzn;

v  Zdobycie  72 punktów w ogólnopolski współzawodnictwie sportowym młodzieży -V m-ce w kraju.

 

Sukcesy organizacyjne:

 

v  Współorganizowanie MPJ do lat 16 i 18 w Karpaczu – KSz STILON Gorzów Wlkp.

v  Zorganizowanie ogólnopolskiego cyklu imprez – Karpacz, Szklarska Poręba, Stilon

v  Zorganizowanie Ogólnopolskiej akcji „Wakacje z Szachami” – sierpień, Dąbki

v  Zorganizowanie Festiwalu VI Lubuska Wiosna Szachowa – Gorzów Wlkp.

v  Cykl imprez Grand Prix Gorzowa Wlkp. (4 imprezy w miesiącu)

 

2011

Rok 2011 był rokiem udanym jeśli chodzi o sukcesy i to zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym.

 

Najważniejsze Sukcesy sportowe:

 

v  I miejsce Kacpra Pioruna w Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Świata w solvingu (rozwiązywanie zadań szachowych) – 24 sierpnia - Jesi, Włochy

v  X miejsce Kamila Draguna w Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 16 (listopad, Brazylia), I miejsce Kamila Draguna w MPJ P`30 do lat 18 lipiec, Warszawa) i II miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 18 w szachach błyskawicznych;

v  III miejsce Klaudii Wiśniowskiej w MPJ do lat 16 (marzec, Zakopane); II miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 18 w szachach błyskawicznych i IV miejsce w MPJ P`30 do lat 18 lipiec, Warszawa.

v  III miejsce KSz Stilon Gorzów Wlkp. w Ekstralidze szachowej – brązowy medal;

v  III miejsce KSz Stilon Gorzów Wlkp. w Ekstralidze szachowej juniorów– brązowy medal;

v  III miejsce KSz Stilon Gorzów Wlkp. w DMP Kobiet – brązowy medal;

v  XII m- ce Kacpra Pioruna (młodzieżowiec), XVII Tomasza Markowskiego i XXI Kamila Draguna (junior) w Mistrzostwach Mężczyzn w szachach

v  Zdobycie  83 punktów w ogólnopolski współzawodnictwie sportowym młodzieży - IV m-ce w kraju!

 

Sukcesy organizacyjne:

 

v  Zorganizowanie ogólnopolskiego cyklu imprez – Karpacz, Międzyzdroje, Szklarska Poręba, Zakopane –Stilon Gorzów Wlkp.,

v  Zorganizowanie Ogólnopolskiej akcji „II Wakacje z Szachami” – sierpień, Dąbki,

v  Zorganizowanie zimowego (Obra) i letniego (Szklarska Poręba) ogólnopolskiego wypoczynku dzieci i młodzieży,

v  Zorganizowanie Ogólnopolskich Indywidualnych Mistrzostw Szkół – maj, Karpacz,

v  Zorganizowanie Festiwalu VII Lubuska Wiosna Szachowa – Gorzów Wlkp.

 

2012

 

Rok 2012 był rokiem niezwykle udanym jeśli chodzi o sukcesy i to zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym.

 

Najważniejsze Sukcesy sportowe:

 

v  I miejsce Kacpra Pioruna w Drużynowych i III w Indywidualnych Mistrzostwach Świata w solvingu (rozwiązywanie zadań szachowych) – wrzesień, Kobe  - Japonia;

v  I miejsce Kamila Draguna w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 18 w Pardubicach;

v  II miejsce Klaudii Wiśniowskiej w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorek do lat 18 w Pardubicach;

v  I miejsce Kamila Draguna w MPJ w szachach błyskawicznych do lat 18, sierpień, Warszawa

v  VII miejsce Klaudii Wiśniowskiej w Mistrzostwach Europy Juniorek do lat 18 w Pradze;

v  II miejsce Klaudii Wiśniowskiej w MPJ do lat 18 (marzec, Solina); III miejsce w w MPJ P`30 do lat 18 sierpień, Warszawa.

v  III miejsce KSz Stilon Gorzów Wlkp. w Ekstralidze szachowej – brązowy medal;

v  III miejsce KSz Stilon Gorzów Wlkp. w Ekstralidze szachowej juniorów– brązowy medal;

v  XIII Kamila Draguna (junior) i XXIV m- ce Kacpra Pioruna (młodzieżowiec), w Mistrzostwach Mężczyzn w szachach

v  Zdobycie  89 punktów w ogólnopolski współzawodnictwie sportowym młodzieży

 

Sukcesy organizacyjne:

 

v  Zorganizowanie ogólnopolskiego cyklu imprez – Karpacz, Międzyzdroje, Szklarska Poręba, Zakopane,  – Stilon Gorzów Wlkp.,

v  Zorganizowanie Ogólnopolskiej akcji „III Wakacje z Szachami” – sierpień, Dąbki,

v  Zorganizowanie zimowego (Karpacz) i letniego (Niechorze) ogólnopolskiego wypoczynku dzieci i młodzieży,

v  Zorganizowanie Festiwalu VIII Lubuska Wiosna Szachowa – Gorzów Wlkp.


KS "STILON" GORZÓW WIELKOPOLSKI

SZEŚCIOKROTNYM MISTRZEM POLSKI

W LATACH DZIEWIĘĆDZIESIĄTYCH

 

Jan Przewoźnik

     Na początku lat dziewięćdziesiątych dr Konrad Tołkacz zapowiedział gorzowskim sponsorom, że jeśli spełnione zostaną pewne warunki, to nasza drużyna do końca dwudziestego wieku będzie zawsze w pierwszej trójce. Wydawałoby się - to zbyt optymistyczna zapowiedź. Tymczasem zasada "mierz siły na zamiary" sprawdza się prawie w stu procentach. W ostatnich dziewięciu latach KS "STILON" zdobywał tytuł mistrzowski aż sześciokrotnie! A kreator tej drużyny pokazuje, jak osiągać zamierzone cele, m.in. poprzez dobór właściwych ludzi, wytrwałość, nie poddawanie się w trudnych sytuacjach.

     Ja natomiast zastanawiam się, z pozycji bezpośredniego uczestnika - co takiego jest w tej drużynie, że pomimo tylu przeciwności, pomimo tego, że często nie była faworytem, tak często wygrywała minimalnie, z najmniejszą możliwą przewagę nad konkurentami. I to naprawdę z godnymi pochwały przeciwnikami, w niezwykle uporczywym boju!

     Na podstawie prawie dziesięcioletniej obserwacji drużyny sugeruję tu pewne odpowiedzi, jak to się dzieje, że szachiści KS "STILON" tak często wygrywają. Oto prawdopodobne psychologiczne podstawy sukcesu.

1. Lider! Niewątpliwie, nasz lider, arcymistrz Michał Krasenkow, ma wpływ nie tylko na wynik punktowy na pierwszej szachownicy, ale pośrednio zagrzewa do boju pozostałych - własnym przykładem i niezwykłym zaangażowaniem w sprawy drużyny. A co potrafi od strony szachowej - ukazują coroczne pozycje w rankingach.

2. Jasne i uzgodnione cele. Zazwyczaj mierzymy wysoko, jednoznacznie i realistycznie - "Złoto!". Jeśli chcesz zostać zwycięzcą, musisz myśleć jak zwycięzca!

3. Otwartość i konfrontacja. Nie ma w drużynie tematów tabu, nie ma tylko potakiwania. Zdanie każdego liczy się tak samo, jak innych uczestników zespołu, niezależnie od rankingu czy hierarchii w zespole.

4. Wsparcie i zaufanie. W trudnych chwilach, a na każdego takie mogą przyjść w drużynie, nie ma osobistych pretensji, ale jest udzielanie wsparcia i wiara, że będzie lepiej, że w człowieku i drużynie są zasoby do przełamania złej passy.

5. Współpraca i konflikty. Konflikty są rozwiązywane konstruktywnie, według niepisanej zasady, że nie jest ważny sam fakt wystąpienia konfliktu, ale ważne jest, jak sobie z nim poradzimy.

6. Trafne postępowanie. Zazwyczaj cały reżim turniejowy jest wysoce zorganizowany. Świetne jest też przygotowanie debiutowe przed każdym meczem. Ponadto, pomimo "tłoku" w drużynie, do gry wchodzą dobrze przygotowani rezerwowi.

7. Rozwój indywidualny. To drużyna złożona z pragnących się systematycznie rozwijać indywidualności.

8. Dobra komunikacja. Jest czas na szachy, ale i czas na sprawy poza szachowe podczas turnieju.

       I tak od wielu lat, mniej lub bardziej świadomie, jesteśmy wierni teoretycznym i praktycznym czynnikom dobrze działających zespołów. Powyższa analiza została przeprowadzona w odniesieniu do koncepcji Mike'a Woodcocka, specjalisty badającego efektywne zespoły. Dodałbym jeszcze, że jakby w nagrodę za zgodność z pewnymi zasadami, wartościami - sprzyja nam także przysłowiowy łut szczęścia. Ale i ten fakt potwierdza obserwacje innego analityka, Denisa Waitleya - że zwycięzcy chwytają okazje, wykorzystując właściwy czas i miejsce ...

TYTUŁY DRUŻYNOWYCH MISTRZÓW POLSKI

ZDOBYTE PRZEZ KS "STILON" GORZÓW WIELKOPOLSKI

Mikołajki 1991

Lubniewice 1993

Lubniewice 1994

Lubniewice 1995

Krynica 1997

Lubniewice 1998

Lubniewice 1993. Stoją od lewej: m Izabela Siekańska, mm Aleksander Czerwoński,

am Michał Krasenkow, am Robert Kuczyński, mm Jan Pisuliński, mm Jan Przewoźnik, km Andrzej Modzelan.

 

Lubniewice 1998. Stoją od lewej: am Tomasz Markowski, am Igor Chenkin,

am Michał Krasenkow, mm Paweł Jaracz, mm Aleksander Czerwoński,

mm Jan Przewoźnik, mm Jan Pisuliński.

 

 

1992 r. Siedzą z prawej strony kolejno: am Michał Krasenkow, mm Dominik Pędzich,

mm Jan Przewoźnik, mm Aleksander Czerwoński, mm Jan Pisuliński;

stoją w głębi m Janusz Siekański i dr Konrad Tołkacz.

 

Puchar Europy w Lubniewicach. W drużynie STILONU siedzą od lewej: mm Janusz Siekański, mm Jan Przewoźnik,

mm Jan Pisuliński. Przygląda się km Andrzej Modzelan.

 

Lider: arcymistrz Michał Krasenkow.

 

Krynica 1997. am Iweta Radziewicz, mm Jan Przewoźnik, mm Czesława Grochot - Pilarska.

W głębi mm Paweł Jaracz i am Michał Krasenkow.

 

Od lewej: Aleksander Czerwoński i Robert Kuczyński podczas analizy.

 

Pojedynek między tymi zawodnikami po raz pierwszy odbył się ... we Francji.

Partia Jan Przewoźnik - dr Konrad Tołkacz.

Grudzień 1998

Aktualności

27-03-2018 XIV Lubuska Wiosna Szachowa

Lubuska Wiosna Szachowa po raz czternasty

Dzisiaj (27 marca) o 20.00 odprawa, a jutro o 10.00 I runda XIV Lubuskiej Wiosny Szachowej rozgrywanej w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. (ul.Sikorskiego 107, wejście od ul.Kosynierów Gdyńskich).

Transmisja będzie prowadzona z dziesięciu szachownic grupy "A". 

Przy okazji przypominamy, że w dniach 2-7.07.2018 w tym samym miejscu odbędzie się (z funduszem nagród 25.000,00 PLN) II Festiwal Szachowy Emanuela Laskera. 

Szczegóły na stronie www.lasker2018.agencja64.pl

Transmisja 
 

28-02-2017 Turnieje Na Nowy Rok!
28-02-2017 1 % podatku
1 % podatku dla Klubu Szachowego STILON Gorzów Wlkp.

Szanowni Państwo,

jak co roku również teraz w okresie rozliczania się z Urzędem Skarbowym z dochodów osiągniętych w 2015 roku mamy możliwość przekazania 1 % podatku na organizację pożytku publicznego (OPP). Przekazując 1 % podatku na Klub Szachowy STILON Gorzów Wlkp. przez Lubuską Federację Sportu wspomagasz naszą działalność statutową związaną z popularyzacją i propagowaniem królewskiej gry w naszym regionie.

Liczymy  na Państwa wsparcie

01-12-2016 Szachowa Ekstraliga 2016


Szachiści Stilon Gorzów Wlkp. ze srebrem w Sygnity Ekstralidze 2016

 

Tegoroczny wynik gorzowian w elicie Polskich szachów, to 7 zwycięstw i dwa remisy. Lepszym dorobkiem pochwalić się może jedynie drużyna WASKO Hetman Katowice i to jej przypadł w udziale złoty medal Sygnity Ekstraligi 2016. Nasi zawodnicy wywalczyli srebrny medal i jest to już 12 krążek w dorobku. To bardzo duży sukces i nawiązanie do wspaniałych tradycji, tego wielce zasłużonego klubu.

  1. Wasko Hetman Katowice                   17,0 pkt.
  2. Klub Szachowy Stilon Gorzów Wlkp.    16,0
  3. VOTUM SA Wrocław                         14,0
  4. Akademia Szachowa Gliwice              11,0
  5. Baszta MOS Żnin                              9,0
  6. Klub Szachowy Miedź Legnica              8,0
  7. SzSON Zagłębie Dąbrowa Górnicza        7,0
  8. TS Wisła Kraków                               5,0
  9. OKSiR BAUMATECH Wisznia Mała          2,0

     10. LKS Wrzos Międzyborów                     1,0

Osiągnięcia punktowe naszych zawodników przedstawiają się następująco: Jurij Kryworuczko 7,0, Kacper Piorun 5,5, Kamil Dragun 7,0, Michał Krasenkow 6,0, Marcel Kanarek 5,5 i Beata Zawadzka 5,0 – wszyscy z 9 gier. Szczegóły związane z zawodami znajdują się na stronie: ekstraliga.pzszach.pl

27-09-2016 Imprezy w KSz STILON

Mistrzostwa Gorzowa Wielkopolskiego 2016

W dniach 23-25 września odbędą się w klubie "Na Chrobrego" mistrzostwa Gorzowa Wielkopolskiego w szachach. Zapisy w piątek do godz.16.45

Wiecej szczegółów w turniejowym KOMUNIKACIE

Serwis turniejowy na ChessArbitrze 


Szachowa Sobota , 10 września 2016

10 września odbędzie się pierwsza powakacyjna "Szachowa Sobota". Zapisy do 9.45, start turnieju o 10.00.

Grupa "A" zgłoszona do oceny rankingowej FIDE

Szczegóły regulaminowe i wyniki na serwisie w "ChessArbitrze 


Szanowni Państwo

Zajęcia szkoleniowe dla najmłodszych odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godz. 18 - 19.30 w lokalu klubowym, przy ul. Chrobrego 28 w Gorzowie Wlkp. 31-08-2016 I połowa 2016

SZACHOWA SOBOTA 14 maja odbędzie się w "NoVa Park" Nova Park logo Good News
Turniej liczony do ELO

Zaplanowana na 14 maja "Szachowa Sobota" odbędzie się (przy współpracy z firmą Good News Company) w galerii "NoVa Park" (ul.Przemysłowa 2) , na I piętrze - w okolicach sklepu "Carry".

Zapisy (wpisowe -10 zł w grupie A i 5 zł w grupie "B") - 12.30 -13.00, czas trwania turnieju (orientacyjnie) 13.00-17.00. Nagrody - 5 nagród finansowych w grupie A i 5 nagród rzeczowych w grupie B.IV FESTIWAL SPORTÓW UMYSŁOWYCH

Turniej Szachowy


16 kwietnia br. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie odbędzie się w ramach Festiwalu Gier Umysłowych turniej szachowy. Zapisy do turnieju od godziny 10.00, tempo gry P`15. Szczegóły w załączonym komunikacie.


LINK DO KOMUNIKATU (doc)

WYNIKI


* * * 

73 MP MĘŻCZYZN W SZACHACH - POZNAŃ 2016, 29.03 - 07.04.2016


Artykuł w Gazecie Wyborczej

Srebrny medal MP i nominację na Olimpiadę Szachową w Baku 2016 wywalczył zawodnik n/klubu Kacper Piorun. Serdeczne gratulacje! To kolejny udany występ Kacpra, który otrzymał honorową statuetkę "HETMANA" dla najlepszego zawodnika 2015 roku. O sukcesach K.Pioruna piszemy w informacji poniżej.
VI miejsce wywalczył Kamil Dragun, natomiast na VIII miejscu dotarł do mety trzeci z naszych graczy - Marcel Kanarek.


    Przed VII rundą: Kamil Dragun (białe) - Kacper Piorun (czarne)

STRONA TURNIEJU
TRANSMISJA ON-LINE
WYNIKI

W lokalu n/klubu przy ul. Chrobrego 28, rozegrano już drugi turniej z cyklu imprez "Sobota przy Szachownicy". Komunikat do pobrania na stronie turnieju - TUTAJ.

Kolejny turniej odbędzie się w dniu 14 maja 2016. Zapisy do godz. 9.45 (początek gier o godz. 10.00)
5marca
WYNIKI - grupa A

WYNIKI - grupa B

2 kwietnia
WYNIKI - grupa A
WYNIKI - grupa B

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna Ostatnia

Galeria

Copyrights: Agencja64 plus Realizacja Agencja Interaktywna Acro.media Sp. z o.o.